6 типів айтішників, на яких можна піти вчитися

Я – айтішник. І ні, не вгадали, я не похмурий чоловік у розтягнутому светрі з оленем, який володіє чарівним бубном, щоб вмить заробив комп’ютер чи програма встановилася, а Інтернет побіг по дротах. Такі айтішники – зникаючий вид.

Реальність знайомить нас з новою формою айтішника – перспективна, освічена людина, яка втілює свої розробки з нуля, як Тоні Старк, а презентує і продає їх, як Стів Джобс.

Якщо ваш підліток вирішив пов’язати своє життя зі світом інформаційних технологій, то йому необхідно відповісти на головне питання: «А який ти айтішник?». Дайте почитати йому цю статтю, яка допоможе йому розібратися зі своїми інтересами і визначитися з точним вибором спеціалізації.

Фахівець з інформаційної безпеки

Твій пароль від електронної пошти складається з 25 символів математичної послідовності? Ти вмієш зберігати секрети? Здається, твої кумири – прабатько першого комп’ютера Тьюринг і інженер кібербезпеки Елліот Алдерсон з серіалу «Mr. Robot »(« Містер Робот »). Якщо ти мрієш створити портативне сховище для секретних повідомлень на кшталт криптекс і давно вивчив всю інформацію про шифрувальну машину «Енігма», для тебе відкритий шлях на освітню програму «Інформаційна безпека».

Веб розробник

Тебе дратує незручна структура сайту. Тут немає пошуку, тут оформлення зовсім не підходить до змісту, а цей сайт зовсім не можна подивитися зі смартфона. Якщо кожен день ти прокидаєшся з думкою про найбільш зручну і функціональну структуру мобільних додатків і вона не дає тобі спокою, здається, в тебе прокинувся дух веб-розробника.

Програміст в системі автоматичного проектування

На фахівця з таким довгою назвою варто вчитися, якщо ти з дитинства любив збирати кубики, металевий конструктор, не боявся масштабних наборів Lego Technic. Вчителька з математики говорила, що стереометрія – твій коник. Просторова уява дозволяє тобі бачити в звичних конструкціях можливості до поліпшення, 3d-принтер – заповітна мрія на день народження? При надходженні тобі пряма дорога на «Комп’ютерну інженерію».

Аналітик корпоративних інформаційних систем

На дні самоврядування у школі саме тебе вибрали на роль директора. Ти знаєш здатності своїх однокласників і можеш організувати підготовку до будь-якого заходу. Порядок і послідовність дій – твій головний девіз у житті. Саме для таких аналітиків – «Системний аналіз».

Спеціаліст по великих і відкритих даних

Google disk, One drive, Dropbox – скрізь є акаунти і майже немає місця. От би придумати бездонне сховище, як сумочка Герміони ?! Навести в ній порядок і налаштувати швидкий пошук потрібних речей? А потім математично обґрунтувати нове відкриття і отримати премію з порятунку інформаційного простору. Як тобі такий варіант? Все в твоїх руках, було б бажання і місце в рядах студентів на спеціальності «Програмна інженерія».

Інженер-кіберфізик

Все навколо стає smart. Ще режисер Роберт Земекіс у фільмі «Назад в майбутнє-2» передбачив появу безпілотників, скейтборду, розумних будинків. Щоб не допустити повстання машин майбутнього, потрібні грамотні інженери-кіберфізики, випускники напряму «Управління в технічних системах».

Сподіваюся, ти був чесний, мій майбутній колега-айтішник.

Да прибуде з тобою сила!

Опубліковано Andriy Andruhovski

Kiev Group, Aspose.PDF for .NET Team

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: