Навіщо вчити дітей програмуванню

Дуже мало людей стає професійними письменниками, але писати й читати повинен вміти кожен. Те ж саме можна сказати і про програмування

Вже зараз з’являється все більше професій на стику програмування, математики, фізики, біоінженерії, економіки. Ми маємо підготувати наших дітей до майбутнього, в якому вони будуть жити.

Дітям подобається проводити багато часу з новими технологіями, але частіше за все ви можете застати їх за такими заняттями, як ігри, спілкування в чатах з друзями, пошук в інтернеті та іншим активним користуванням. При цьому вони зовсім не орієнтовані на свідоме використання цих технологій та самореалізацію з їх допомогою. Це схоже на те, якби вони вміли читати, але не вміли писати.

В українських школах програмування було обов’язковим в 90-х (воно, правда, мало нагадує сучасне програмування), але останнім часом його замінили на вивчення “як зареєструвати електронну пошту та відправити email”. По суті, набір молодого клерка. До недавнього часу дітей в британських школах, як і українських дітей, вчили просто користуватися комп’ютером: заходити в інтернет, копіювати файли в DOS, редагувати документи в Word, Excel і таке інше. Під час реформи початкової освіти в Британії інформатику замінили програмуванням, яке є обов’язковим до вивчення. Уряд сподівається таким чином підготувати ґрунт для розвитку IT-бізнесу в країні, створення стартапів та інших високотехнологічних компаній.

Однією з перешкод в розвитку комп’ютерних наук та програмування є той факт, що суспільство та батьки сприймають програмування як суто чоловічу справу, нудне та позбавлене творчого елементу. Але це лише стереотип: програмування є дуже творчим ремеслом, що вимагає  життєвого досвіду і розвиненої інтуїції. Цей усталений стереотип потрібно зламати, адже через нього потенційно хороші фахівці обирають інші галузі діяльності. Втім, останнім часом ситуація має тенденцію до змін на краще. Все більше жінок, а також колишніх офісних та банківських працівників примикають до рядів програмістів, в корені ламаючи усталений стереотип образу “програміста-ботаніка”.

Суспільство та батьки сприймають програмування як нудну та позбавлену творчого елементу справу.

Дуже часто батьки задають питання: “Навіщо вчити мою дитину програмуванню?” Тим більше, якщо у них росте майбутній лікар або футболіст. Вміння програмувати розширює кругозір, розвиває логічне мислення та допомагає краще розуміти динамічний світ. Зрештою, починаючи писати або читати, ви не прагнете заробляти цим на життя. Дуже мало людей стає професійними письменниками, але писати й читати повинен вміти кожен. Те саме можна сказати і про програмування в XXI столітті.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: