ПРОФЕСІЯ, ЯКА ВИЗНАЧАТИМЕ МАЙБУТНЄ ДЕРЖАВ

13th Лютий , 2019

Майже на кожне століття припадають професії, спеціальності, фахівці, які в подальшому формують майбутнє людства на декілька десятиліть, а то і навіки. Так свого часу історія земної кулі спостерігала та втілювала у життя винахід колеса, пороху, електричного струму, появи шедеврів мистецтва, періодичної системи хімічних елементів, телефонного зв’язку, космічних кораблів тощо. Чого і від якої спеціальності, професії нам чекати прориву у цьому столітті? Яка галузь внесе надзвичайний вклад у розвиток людства? Питання, які цікавлять багатьох. Можливо, це буде ядерна фізика, що дозволить людині отримати невичерпну енергію. Чи медицина, яка дозволить успішно побороти невиліковні хвороби? Аграрна сфера, біологія, які дозволять людство повністю забезпечити продуктами харчування, забути такі ганебні явища як нестача їжі, голод? Всі ці та інші галузі матимуть шанс проявити себе.
Опираючись на факти та досвід спробуємо сформувати своє бачення з цього приводу. Вважаємо, що майбутнє, принаймні, декількох найближчих десятиліть буде формуватися і визначатися насамперед спеціалістами з інформаційних технологій. Допускаємо, що можливо ця галузь і не стане лідером, але без сумніву вона увійде в трійку найважливіших галузей, які визначатимуть подальший розвиток людства. На чому ґрунтуються такі припущення? Сьогодення демонструє, що без ІТ  не обходиться майже жодна галузь. Візьмемо ту ж медицину, аграрний сектор, сферу обслуговування, побутову техніку, вже не говорячи про телефонний зв’язок, комп’ютери та космічну галузі. Про високу затребуваність цієї професії говорить і той факт, що за останні лише 5-7 років потреба в кількості фахівців з ІТ збільшилася у десятки разів. Підкреслюємо, не вдвічі, не втричі, а в десятки разів.
ІТ- компанії нині просто влаштовують своєрідне полювання на кмітливих дівчат та юнаків, надаючи їм прекрасну роботу, високу заробітну плату. При цьому, коли ще ті не встигли закінчити виші, а інколи навіть і школи. Хтось скаже, що ми на сьогодні зіштовхнулися з піком попиту на ІТ- спеціалістів, що відбувається своєрідна надування бульбашки навколо підготовки програмістів. На наше переконання, як і на думку багатьох провідних керівників ІТ ми дуже далекі від піку насичення ІТ- фахівцями. Зараз перебуваємо лише на початку шляху, де програмісти фахівці з високих технологій будуть відігравати все більшу і більшу роль. Також варто зауважити, що українському ІТ- ринку є ще куди більше рости. Адже за рівнем розвитку він значно відстає від західних країн.
Цього року в Україні державна та комерційні служби зайнятості констатували факт, що на одного розробника С++ припадало 5-7 вакансій. І це, так би мовити, лише легальний ринок вакансій. Попри девальваційні процеси, ринок оплати працівників з програмування є одним з найвищих, і випереджає такі колись сфери-лідери як банківський, ріелтовий тощо. Середня заробітна плата ІТ-спеціаліста в Києві складає понад 1,2 тис. дол США.
Надзвичайним плюсом програмістів є те, що вони на відміну від інших професій є найбільш мобільними та не прив’язаними до місця. Вони можуть працювати як у себе в квартирі, будинку, так і в офісі; як в Україні, так і за кордоном.
Попри економічне кризи, зростання чи стагнації найбільш успішними завжди були і будуть інвестиції в самоосвіту, освіту своїх дітей. А коли мова йде про фах, який безперечно буде затребуваний на довгі і довгі десятиліття, то це інвестиція з надзвичайно високою ліквідністю.Коментарів поки немає

Ви можете бути першим коментувачем!


Додати відгук

* - обов'язкові поля

* Ваше ім'я:

* Ваш email:

Ваш сайт:

Ваше повідомлення: