З ЯКОЇ МОВИ ПРОГРАМУВАННЯ ПОЧИНАТИ?

19th Листопад , 2018

Вивчення будь-якої мови програмування саме по собі не може бути метою, бо мова програмування є лише інструментом, який допомагає щось створити і чогось досягти. Тому насамперед потрібно визначитись з напрямком: створювати програми, які покращують життя людей; розробляти комп’ютерні ігри чи веб-сайти; шукати недоліки в роботі інших людей. А можливо комусь не так важливо що саме робити, аби лише потрапити у такий популярний сьогодні та динамічний світ ІТ-технологій. Тут кожен має відверто признатись собі і обирати відповідні наступні кроки.

Однак на самому початку свого шляху майбутні програмісти стикаються з непростим рішенням: «Яку мову програмування вивчати першою?»

Мова програмування є набором коротких інструкцій і команд, реалізованих в зрозумілій для комп’ютера формі. Такі інструкції обробляються так званим компілятором, а потім виконуються комп’ютером. За допомогою мов програмування ви можете створювати програми, ігри, операційні системи, веб-сайти і т. п.

На самому початку варто підкреслити, що вивчення програмування можна починати практично з будь-якої мови. Загальні принципи роботи з кодом в більшості популярних мов, таких як C ++, C # або JAVA дуже схожі. Освоєння однієї з них дозволяє зрозуміти логіку програмування, так що вивчення наступної мови стає набагато простішим.

Не менш важливим критерієм, що часто використовується при виборі напрямку –вибір мови, заснований на її потребі. Безсумнівно, що найважливіша мета програмування – збільшити ваші шанси на ринку праці. Все більше пропозицій про роботу з’являється для прикладних програмістів і системних програмістів. Тому, вибираючи мову програмування, яку варто вивчати, перш за все потрібно провести аналіз пропонованих вакансій, щоб оцінити тенденції ринку.

Майже кожна мова програмування має якесь основне або переважне призначення. Залежно від того, в якому напрямку ви хочете працювати, правильний вибір мови може поліпшити мотивацію до навчання і полегшить майбутній пошук роботи.

  1. Мобільні додатки

Все популярнішим стає бажання створювати додатки для мобільних систем, таких як Android, iOS або Windows Phone. І вибір того, яку мову програмування вчити в першу чергу тут визначається мобільною платформою, для якої ми хочемо створювати додатки:

  1. Настільні додатки

Бажання писати програми для настільних систем  є однією з найбільш поширених причин, з яких починається вивчення мови програмування. Найпопулярніші мови серед програмістів настільних додатків – це C ++ і C #. І саме з вивчення цих мов потрібно починати в першу чергу.

C ++ – це мова, створена в 80-х роках минулого століття на основі популярної мови C. Основним бажанням було поліпшити C додатковими функціональними можливостями, такими як об’єктна орієнтованість. Характерними поняттями C ++ є класи, поліморфізм або успадкування. C ++ – це мова, яка дуже часто використовується для створення комп’ютерних ігор, драйверів, таких програм, як Photoshop або Winamp, веб-браузерів (Firefox або Chrome), тощо.

Тому ми рекомендуємо школярам першим курс “Основи програмування на мові С++”.  А вже далі переходити на вивчення C # чи JAVA.

У свою чергу, C # є об’єктно-орієнтованою мовою програмування, яку створила Microsoft на основі C ++. Ця мова працює в середовищі .Net Framework, що встановлене в системі Windows. У своєму синтаксисі C # дуже схожа на мову JAVA, що згадана раніше. Мова C # використовується для створення комп’ютерних ігор, операційних систем або веб-додатків на основі платформи asp.net.

Обидві мови є одними з найбільш рекомендованих через їх величезне використання і універсальність. Розуміння правил програмування як на C ++, так і на C # дозволяє практично без проблем переходити і програмувати на будь-якій іншій мові.

  1. Веб сайти

Розробка сайту хоч і вважається самим простим програмуванням, та це є дуже складним процесом, який включає в себе використання багатьох технологій. На додаток до мови HTML (мова розмітки), що використовується для створення структури сайту або мови CSS (каскадних таблиць стилів), що використовується для визначення зовнішнього вигляду сторінки, найбільш популярними мовами програмування в області веб-розробки, є, серед інших, PHP і JavaScript.

PHP – це мова, яка використовується для створення складних динамічних веб-сайтів, тобто тих, які спілкуються з базами даних. Ця мова має дуже багату документацію.

JavaScript, в свою чергу, є мовою програмування, яка найчастіше використовується для створення скриптів на веб-сайтах. Використовуючи JavaScript, ми можемо перевірити правильність даних в формах, відобразити повідомлення, створити навігацію на веб-сайті, створити різні типи галерей і т. п.

  1. Вбудовані системи

Створення вбудованих систем, програмування мікропроцесорів і мікроконтролерів – це IT-галузі, які стають все більш популярними день за днем. Вбудовані системи – це свого роду комп’ютерні системи, що призначені для виконання конкретного завдання. В даний час ви можете зустріти їх майже всюди: від усіх видів побутової техніки та електроніки до найскладніших промислових машин. Програмування таких систем найчастіше виконується з використанням JAVA, C / C ++ і C #. Найпопулярніші платформи для початківців – Arduino і Raspberry Pi. Використання програмних платформ обмежена тільки уявою.

Таким чином, визначитись з вибором мови програмування, яку краще починати вивчати першою – непросте завдання. Зрозуміло, знання основ вибраної мови не дозволить вам відразу створювати складні програми. Лише наполеглива праця, практика та бажання постійно вдосконалюватись допоможе досягти поставленої мети. Починаючи свій шлях в програмуванні, варто подумати про те, що саме є вашою метою, а потім послідовно домагатися її.Коментарів поки немає

Ви можете бути першим коментувачем!


Додати відгук

* - обов'язкові поля

* Ваше ім'я:

* Ваш email:

Ваш сайт:

Ваше повідомлення: