ЯК ВИРОСТИТИ ПРОГРАМІСТА

22nd Жовтень , 2018

Як помітити в дитині здібності до програмування, як їх розвивати і куди потім поступати?

Ще п’ять років тому існував стереотип, що програмісти – це замкнуті гіки, які займаються чимось незрозумілим і рідко миють голову. Але за останні роки ситуація кардинально змінилася. Тепер програміст – це класний хлопець, який добре заробляє і може відпочивати закордоном навіть при шаленому курсі гривні. Роботодавці за ним полюють, він запросто може поїхати жити в будь-яку країну світу, а дівчата мріють вийти за такого хлопця заміж.

Програмісти – нові зірки! Про них пишуть на перших шпальтах ЗМІ, жартують в інтернеті, знімають касові кіно і серіали. Само собою, багато батьків захотіли, щоб їхні діти оволоділи цією чудовою затребуваною професією. Адже який батько не бажає для своєї дитини світлого майбутнього і перспективної грошової роботи?

Тому ця стаття про те, як помітити в дитині здібності до програмування, як їх розвивати і як вступити до престижного IT-вузу.

Як виявляються здібності до програмування?

Багато хто думає, що талант у програмуванні безпосередньо пов’язаний з математичними здібностями. Це не зовсім так. Головне – це дитяча жага творчості, цікавість і бажання докопатися до суті речей. І, звичайно, інтерес до гаджетів і цифрових розваг.

Як розвивати здібності

Якщо вам здається, що навчати програмування можна тільки дорослих дітей, ви глибоко помиляєтеся. Звичайно, писати код непросто. Але є дуже багато цікавих способів навчити азам кодування навіть з 5-6 років. Ігрові платформи і спеціальні мови зараз існують майже для будь-якого віку. Найпростіша дитяча мова програмування – Scratch. Це така програма з кодом, де дитина може робити інтерактивну анімацію і навіть ігри. У ній в якомусь вигляді закладені всі елементи великого програмування. Цього та багато іншого можна навчитися у нас на курсі “Ази програмування” для молодших школярів.

 Чи треба отримувати IT-освіту?

Багато хто думає, що програмування – як дизайн. Вчитися йому в вузі не обов’язково, головне – талант. Однак професійні програмісти вважають інакше. Навчитися самостійно можна практично будь-чого. Питання тільки в якості такого навчання і витратах. Можна взяти підручник ядерної фізики і почати освоювати предмет, тільки навряд чи хтось довірить управління на атомній електростанції такого фахівця.

Можна навести приклад Білла Гейтса і Стіва Джобса, мовляв, ці генії не закінчили свої інститути. Але не треба забувати, що комп’ютерні технології тоді і зараз – це небо і земля. Для того часу було достатньо знань, які вони встигли отримати на перших курсах. Зараз все інакше.

Всі досвідчені розробники відзначають, що навчання на курсах або вузівська освіта дає людині гарну інженерну базу, вчить думати і працювати з джерелами. І з престижною IT-освітою набагато легше відразу влаштуватися на хорошу роботу.

Старшокласникам: як отримати IT-освіту

Якщо дитина визначилась – вона хоче стати програмістом, хоче гарну освіту – можна готуватися до вступу до вузу. З чого почати?

По-перше, вибрати сильний вуз, де готують до програмування.

По-друге, починати готуватися заздалегідь – за 2-3 роки до вступу.

У деяких школах взагалі немає інформатики, тому що не обладнані класи. І хоч за новою програмою інформатику викладають з другого класу, але це не програмування, дітей просто вчать працювати з WORD. Тому навіть самі вчителі кажуть: «Якщо хочете вступити в нормальний вуз, йдіть на курси». Так що якщо у вас не фізмат школа, де вчать розумників і розумниць, потрібно займатися додатково. Середньостатистичної школи недостатньо. Займатися треба починати мінімум за 2 роки, а ще краще пройти всі рівні, починаючи з “Азів програмування”.

По-третє, брати участь в олімпіадах.

Щоб вступити на програмування, зазвичай потрібні дуже високі результати ЗНО. Та навіть це не гарантує, що ваших балів вистачить на бюджетне місце. Але є один спосіб підвищити свої шанси на вступ – брати участь в олімпіадах. Олімпіади дозволяють пройти до вузу мрії або без конкурсу, або на особливих привілейованих умовах.

По-четверте, розвиватися в суміжних областях.

Щоб стати хорошим програмістом, потрібно вміти не тільки кодувати. Потрібна логіка, математика та англійська. Тому налягайте на ці предмети.

Будь-який програміст вам скаже, що без знання мови нормальним фахівцем не стати. Англійську потрібно знати як мінімум на рівні читання, тому що вся актуальна інформація і спеціальна література в цій області з’являється саме англійською. Чекати її перекладу – означає відставати від галузі року на два.

Навіщо все це потрібно?

Світ знаходиться в такому стані, що попит на IT-фахівців набагато більше кількості пропозицій. Причому чим далі, тим більше ця диспропорція. Якщо сьогодні в якійсь сфері програміст не потрібен, завтра ця сфера вже не зможе без нього існувати.

Тому починати вивчати програмування потрібно не в п’ятому і не в десятому класі, а як можна раніше. Зацікавленій і творчій дитині потрібно в ігровій формі прищеплювати основи комп’ютерних навичок з самого раннього дитинства. Малюкам скачайте навчальний додаток на планшет, поставте програму на комп’ютер. Дітям молодшої та старшої школи підійдуть напрямки курсів “Європейської школи програмістів”.  І розвивайте дитини в суміжних сферах – математики та англійською. Це відмінна інвестиція в його майбутнє.Коментарів поки немає

Ви можете бути першим коментувачем!


Додати відгук

* - обов'язкові поля

* Ваше ім'я:

* Ваш email:

Ваш сайт:

Ваше повідомлення: