ТОП-12 ІГОР, З ЯКИМИ ДИТИНА НАВЧИТЬСЯ ПРОГРАМУВАТИ

11th Січень , 2018

Підростаюче покоління йде в ногу з IT, тому ми підготували список з 12 крутих ігор, з якими дитина навчиться програмувати.
І навіть якщо ви не бачите свою дитину в ролі айтішника, дозвольте йому освоїти базис: програмування розвиває логічне мислення та вміння планувати свої дії. Сьогодні в подібних іграх існує величезний віковий розподіл, що дозволяє вчитися як дворічним дітям (без жартів!), Так і школярам. Давайте подивимося, що пропонують розробники навчальних ігор.

1. Kodable: навіть самий маленький навчиться програмувати!
Класний онлайн-сервіс, який розрахований на складання навчального плану. Він підійде вчителям, які зможуть вести уроки в мережі, і батькам. Розробники запевняють, що з грою впораються навіть дворічні діти. Так що з Kodable ваша дитина навчитися кодити раніше, ніж почне читати.
Дизайн яскравий і веселий. Дитина буде грати з прикольними пиками в лабіринтах, а ази програмування будуть освоюватися паралельно. Всі підказки представлені у вигляді картинок, а не складних інструкцій, так що зрозуміє навіть самий маленький. Ця програма стане ідеальним інструментом для інформатики в початковій школі. Навчання може контролюватися як вчителями, так і батьками. Тут є показники успіху і рівні складності.

2. Code Monkey
Програма пропонує реальну мову програмування (CoffeeScript), за допомогою якої можна писати свої ігри на HTML5. Тут не потрібно початковий досвід: навчання можливо з нуля. Основи інформатики освоюються в рамках своєрідною веселої дії, а редактор рівнів дозволяє самостійно видозмінювати процес гри.
Це дійсно дуже крута штука, яка підійде для початкової школи. Забавна мавпочка проведе учнів через ряд рівнів, кожен з яких розповість про конкретну можливості в КОДІНГ. Дитина навчиться програмувати і просто буде добре проводити час за грою, не відволікаючись на непотрібні консольні або ПК-гри.

3. Git Game
А як щодо системи контролю версій? Так, це гра для дітей постарше, але і вона не пройде дарма, адже без VCS в програмуванні нікуди. Все, що потрібно, це вибрати гру і використовувати команду для терміналу.
Більш докладна інструкція для початку роботи з Git Game є на офіційному сайті гри.

4. Code.org
Чудово те, що на початку роботи з сервісом можна вибрати рідну мову, а не мучитися з перекладачами в спробах встановити і запустити гру. Раніше ми писали про Kodable, який підходить для складання навчальної програми батьками або вчителями. Тут те ж саме: є розділи для учнів, викладачів, а також можливість створити власну гру.
Внизу сторінки також представлений розділ «Досліджуй Студію Коду», де є безліч ігор, які можна випробувати самостійно. Інтерактивне навчання на прикладі Flappy Bird корисне і веселе: можна задавати власні умови і пропонувати готову гру друзям. Дитина навчиться програмувати і зрозуміє базис складання алгоритмів. Приємний бонус – сертифікат, який видається за фактом завершення одного із завдань.

5. Vim Adventures
Захоплююча іграшка з лабіринтами Vim Adventures дозволить в ігровому форматі вивчити Vim. Безліч персонажів, які підкажуть, що робити на тому чи іншому етапі, а також дадуть корисні перші навички в роботі з Vim. Ця головоломка буде ускладнюватися з кожним пройденим етапом. Дуже корисна річ. Єдине «але» – англійська мова: дитина або сам буде переводить репліки персонажів (хороший стимул додатково підтягти англійську мову), або допоможіть йому розібратися, що саме від нього вимагається в грі.
6. Lightbot
Тут також доведеться зіткнутися з англійською мовою, але гра того варта. Можна завантажити на смартфон або планшет. Ключовий персонаж – маленький робот, який буде виконувати ті дії, які йому зададуть відповідно до поставлених умов. Він переходить від пункту до пункту і запалює в обраних місцях лампочки. Команди прості, а навички дійсно корисні.
Додаток рекомендовано як школярам, так і дітям дошкільного віку: починаючи з 4-6 років, дитина навчиться програмувати. Крім того, є ускладнена версія, яка розрахована на дітей старше 9-10 років.
Варто відзначити, що гра настільки захоплююча, що сподобається навіть дорослим, які хочуть вбити час за чимось цікавим. Lightbot розвиває логіку і здатність створювати алгоритми вирішення задач.

7. Cargo-Bot
Нескладна для розуміння гра, з першими рівнями якої розберуться навіть діти дошкільного віку. Тексту майже немає, тому розібратися в завданнях буде просто. Ящики потрібно перекладати з урахуванням найменшої кількості ходів (правила як в Ханойські вежі). Рівні вище запропонують більш складні комбінації, і тут поламають голову навіть дорослі. Розвиває логічне мислення і дозволяє освоїти базис програмування.
Приємний дизайн і можливість використовувати на Apple-пристроях. До слова, Cargo-Bot цілком розроблений на iPad.

8. Scratch
Мабуть, найпопулярніший проект, розроблений спеціально для дітей. Дитина швидко навчиться програмувати, та ще й весело проведе час за розстановкою яскравих алгоритмічних блоків. Дизайн приємний, ігровий, хоча, по суті, це і не гра навіть, а повноцінне навчальне КОДІНГ середовище.
Scratch охоплює широку вікову аудиторію, але більше припаде до душі дітям старше 8 років, яким вже набридло водити мавпочок і роботів по заданих маршрутах. Тут немає завдань для цілеспрямованого виконання, але є багато цікавих інструментів, які дозволять створити щось своє буквально з нуля. До того ж, передбачено повне роздолля для творчості, так що фантазія буде розвиватися поряд з логікою.

9. CodeCombat
Творці CodeCombat явно не позбавлені фантазії і почуття стилю. По-перше, це вже досить просунутий рівень, який дозволить непогано освоїти один з наданих мов (JS, Python, Lua, CoffeScript). По-друге, є як безкоштовні рівні, так і ті, за які потрібно платити. Здавалося б, ну кому захочеться віддавати гроші за гру, якщо можна знайти щось безкоштовне? Але згадаємо аналогічні проекти для дорослих на кшталт JavaRush: та ж система, і вона працює. Підхід до навчання від CodeCombat вже встиг зарекомендувати себе як якісний.
У будь-якому випадку, перші 70 рівнів про платний контент можна не думати, і навіть цього вистачить: школяр навчиться програмувати і відкриє для себе абсолютно нові горизонти в області інформатики. Перед кожним завданням дається мотивація, а сама гра побудована таким чином, що на шутери і стандартні дії не залишиться ні часу, ні бажання.

10. СeeBot
А ось і синтаксис, наближений до C ++. Це можна назвати класикою, яка вперше з’явилася в 2003 році. Ось тільки ця корисна розробка в той час пройшла повз більшості наших шкіл, так як спочатку була орієнтована на англомовну аудиторію. Графіка тут бліденька, якщо порівнювати з сучасними іграми, але користь не можна переоцінити.
Сюжет СeeBot обертається навколо колонізації досі незвіданої планети, і щоб управляти героями, потрібно кодувати. На сайті заявлено «Learn Java, C ++ and C #», і це відповідає дійсності. Якщо хочете, щоб дитина освоїла ці напрямки в програмуванні – СeeBot стане кращим варіантом.

11. Robozzle
Потрібно рухатися по наданим пазлах, з чим впораються навіть учні молодших класів. Але куди більш цікавою гра буде для тих, хто вже знайомий з основами алгоритмізації і розуміє всю важливість завдань. З одним лише Robozzle дитина не навчиться програмувати, зате зрозуміє, що до чого в побудові алгоритмів, розвине логічне мислення. Тут передбачений пошук і створення нових завдань, що дасть найцінніше на даному етапі – практику і постійне повторення вже пройденого матеріалу.
Суть в тому, що в порожні клітинки потрібно вставляти необхідні стрілочки і клавіші, завдяки яким рухається по пазлу стрілка зможе правильно орієнтуватися в просторі. Головоломки можна робити як простими, так і по-справжньому складними, розрахованими на тих, хто вже добре знайомий з грою.

12. ПиктоМир
Чи не перша, але одна з найпопулярніших російських ігор, спрямованих на навчання дітей. Тут не доведеться замислюватися про вибір мови і платформи (є версії для ПК і мобільних пристроїв). Також це відкрите програмне забезпечення.
Запускається легко, не вимагає яких-небудь складних реєстрацій, а при бажанні гру можна просто завантажити. В ході гри робот забарвлює поле, а графічні підказки направляють маленького користувача на шляху до освоєння алгоритмівКоментарів поки немає

Ви можете бути першим коментувачем!


Додати відгук

* - обов'язкові поля

* Ваше ім'я:

* Ваш email:

Ваш сайт:

Ваше повідомлення: